HATSU Genel Kurulu, İlk Oturumunu Gerçekleştirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2022 Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda düzenlenen genel kurulda, ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunuldu. Genel kurulun bir önceki yapmış olduğu birleşime ait karar özetlerinin okunmasının ardından, gündem maddeleri ele alındı ve görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

HATSU Genel Müdürlüğünün 2023 yılına ait performans programı, 2023 yılı gelir ve gider bütçesi ve bütçe kararnamesi ve 2022 mali yılı bütçesine ek ödenek eklenmesinin görüşülmesi Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. HATSU 2023 yılı ücret tarifesinin görüşülmesi Tarife ve Plan ve Bütçe komisyonuna; HATSU taşınır taşınmaz kaynak ve hakların değerlendirilmesine ilişkin usul ve esaslar hakkındaki yönetmeliğinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi de Hukuk ve İçişleri komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca, HATSU atık suların kanalizasyon şebekesine deşarj yönetmeliğinde değişiklik yapılması konusunun görüşülmesi de oy birliğiyle Hukuk, İçişleri ve Altyapı komisyonuna havale edildi. Komisyona havale edilen gündem maddelerinin tekrardan değerlendirilmek üzere ikinci oturumun 18 Kasım 2022 Cuma günü saat 15.00’te yapılması oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.