HATSU Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), temiz, sağlıklı ve güçlü su iletimini sağlamak adına hayata geçirdiği projelerde çalışmalarını sürdürüyor. Antakya ilçesine bağlı Günyazı Mahallesi’nin içme suyu şebekesini yenileme ve su iletimini iyileştirmek için çalışmalarını sürdüren HATSU, yetersiz kalan 63’lük boruların 90’lık borularla yenilendiğini ve 350 metre inşa çalışması gerçekleştirildiğini aktardı.

İçme suyu iletimindeki verimliliği daha da arttırmak için de depolarda bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığına dikkat çeken HATSU yetkilileri, gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanarak su kayıplarına sebep olan şebekelerde de iyileştirmelerin sürdüğünün altını çizdi.

Yapılan çalışmalarla ilgili mahalle sakinleri adına görüşlerini dile getiren Günyazı Mahalle Muhtarı Necmeddin Görür, su iletiminde yetersiz kalan 30 yıllık şebekenin yenilenmesinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.