Hatayspor ve Fenerbahçe’li Eski Futbolcular Erhan Aksay İçin Sahadaydı…

Hatay’ın anavatana katılışının 83. yıl dönümü etkinlikleri, uzun yıllar unutulmayacak bir maça sahne oldu. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 36.sı gerçekleşen Erhan Aksay EXPO Futbol Turnuvası’nın gösteri maçında Fenerbahçeli ve Hataysporlu eski futbolcular karşı karşıya geldi.

HBB Esentepe Futbol Sahasındaki özel ve anlamlı maçta Fenerbahçe ile özdeşleşen Bülent Uygun (Asker Bülent) Erkan Sözeri ve Tarık Daşgün gibi isimler yer alırken Hatay takımı, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kaptanlığında sahaya çıktı. Maç öncesi yaptığı açıklamada Hatay’ın anavatana katılışı için yapılan etkinliklere çok önem verdiklerini söyleyen Lütfü Savaş, “36.sını düzenlediğimiz turnuvanın belki de dünyada benzeri yok. Bu sene yaklaşık 70 takım turnuvada mücadele etti ve kıran kırana maçlar oynandı. Turnuvanın düzenlenmesinde hem saha içinde hem saha dışında emeği geçenlere teşekkür ederim.

Bu turnuva sadece sportif değil aynı zamanda kültürel ve sosyal anlamda barışa katkı sunmasıyla öne çıkıyor. Şehrimizdeki kardeşlik bağlarını güçlendiren önemli bir organizasyon” dedi. Fenerbahçe’nin efsaneleri arasına ismini yazdıran ve Süper Lig’de birçok takım çalıştıran Bülent Uygun da Lütfü Savaş’ın davetlisi olarak geldikleri Hatay’da çok iyi ağırlandıklarını dile getirdi. Eski süper lig hakemlerinden Cem Tosyalı’nın yönettiği maçta Hamit Korkmaz ve Cem Hanoğlu yardımcı hakem olarak görev yaptı.

Seyir zevki yüksek olan maça Hataylılar büyük ilgi gösterdi. Bordo-beyaz ve sarı-lacivert renklere hizmet eden futbolcular, ortaya koydukları performansla formlarından hiçbir şey kaybetmediklerini sporseverlere gösterdi. Karşılıklı gollerle anlamlı ve değerli maç 6-6 sona erdi ancak maçta asıl kazanan dostluk, kardeşlik ve fair-play oldu. Maçın ardından Başkan Lütfü Savaş, hakem üçlüsüne, turnuvaya adını veren Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay’a ve Fenerbahçeli futbolculara günün anısına çiçek hediye etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.