Hatay’ın İçerisinde Bulunduğu 20 İlde Müsilaj-2 Operasyonu

Organize suç örgütü üyelerine yönelik 20 ilde, 233 kişinin yakalanması için “Müsilaj-2 Operasyonu” başlatıldı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, belirlenen kişi ve suç örgütlerinin tehdit ve şiddet gibi yöntemler kullandığı ve turizmi de olumsuz etkilediği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinasyonunda, organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltı kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması amacıyla içerisinde Hatay ilinin de bulunduğu 20 ilde operasyonun başlatıldığı bildirdi.

Hatay, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin, Bursa, Çanakkale, Samsun, İstanbul, Ordu, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak olmak üzere 20 ilde suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütün faaliyetleri kapsamında yağma, tefecilik, tehdit, kasten öldürme suçlarını işleyen 12 organize suç örgütü tespit edildiği bildirildi. Örgütlere silah temin ederek suç işleyen, kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturan 27 suç grubu belirlendi. Bunun üzerine Cumhuriyet başsavcılıkları tarafından haklarında gözaltı kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması için bu sabah operasyon düzenlendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.