Hatay’ın Her İlçesine Hayvan Barınağı Kurulacak!

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) kentteki her canlının rahat bir yaşam sürmesi için çalışmalarını sürdürüyor. HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Kilisli ve daire başkanlığı yöneticileri, Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında gerçekleşen toplantıya katıldı.

İlçe belediye başkanlarının ve ilgili kurum yetkililerinin bir araya geldiği toplantıda, il genelindeki rutin çalışmalar ve sahipsiz hayvan barınakları-rehabilitasyon merkezleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. HBB yetkilileri, sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanlarla ilgili yapılan çalışmaları ve devam eden projeleri paylaştı.

Hayvan barınakları konusunda yasaların ilçe belediyelerine vermiş olduğu yetki ve sorumluluklar ile kanuni yükümlülüklerin değerlendirildiği toplantıda, ilerleyen süreçlerde ilçe belediyelerince hayvan barınağı kurma hizmetlerinin hızlandırılması kararına varıldı. Daire Başkanı Ahmet Kilisli toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Nazik kabullerinden ötürü Sayın Valimize teşekkür eder, aynı evreni paylaştığımız sessiz dostlarımızın daha refah koşullarda yaşaması için emek eden tüm paydaşlarımıza çalışmalarında kolaylıklar dilerim” ifadelerine yer verdi

Leave a Reply

Your email address will not be published.