Hatay’da Trafik Havadan ve Karadan Denetlendi!

Hatay’da İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri trafik yoğunluğunun fazla olduğu güzergahları havadan ve karadan denetledi.

Vatandaşların güvenli şekilde seyahat etmelerini sağlamak, trafik kurallarının ihlal edilmesini önlemek ve trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Antakya, Defne Samandağ, Arsuz ve  İskenderun ilçelerinde yoğunluk yaşanan karayollarında helikopter destekli havadan denetim gerçekleştirildi. Jandarma Havacılık Başkanlığına ait helikopterle gerçekleştirilen denetimlerde trafik kurallarına aykırı hareket ettiği tespit edilen araçlar, yol kontrol noktalarında bulunan ekiplere bildirildi.

Kontrollerde 829 araç ve sürücüsü denetlenirken, hız ihlali ve yakın takip yapan, hatalı şerit değiştiren, emniyet kemeri takmayan, seyir halinde cep telefonu kullanan ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlamayan sürücülere gerekli ceza işlem uygulandı.

Denetime; Hatay İl Jandarma Komutan yardımcısı Jandarma Albay Osman Saygılı ile Hatay İl J. Komutanlığı Trf Şb Md.J.Yüzbaşı Barkın Eryılmaz, Defne ve Samandağ ilçe J. Komutanları katıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.