Hatay İlinden Asayiş Haberleri…

Hatay ilinin farklı ilçelerinde güvenlik güçleri tarafıdan 27-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdikleri faaliyetlerde, yasalara uymayan ve uyuşturucu madde bulunduran şahıslar yakalanarak, göz altına alındı.

Uyuşturucu Madde ve Tabanca Ele Geçirildi..

Hatay İl Jandarma Komutanlığının Dedektifleri Jandarma Suç Araştırma (JASAT) Timleri ile KOM Ş.Md.lüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından icra edilen faaliyetlerde çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen 9 şüpheli ile uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen 322 gr. kubar esrar maddesi, 100 gr. Eroin, 9 gr. Metamfetamin, 140 paket kaçak sigara, 5 adet tabanca, 15 adet fişek ve 97 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili 8 şüpheli hakkında Jandarmadaki işlemlerin tamamlanmasını müteakip adli makama sevk edilirken, şüphelilerden 5’i tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Başka Marka Toz Deterjan Paketleyen Bir Şahıs Yakalandı…

Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, farklı marka toz deterjanı başka bir marka adı altında paketleyen N.D.’nin İskenderun Pınarbaşı Mahallesinde bulunan yakınına ait ikamette yapılan aramada; 49 adet (6kg) ve 2 adet (10 kg) dolu deterjan paketi, 28 adet boş ambalaj, 14 adet 20 kg boş deterjan çuvalı ele geçirildi. Olayla ilgili N.D. isimli şahıs yakalanarak, hakkında 6769 sayılı sınai mülkiyet kanununa muhalafetten işlem yapıldı.

Yeşil Reçeteye Tabi İlça Ele Geçirildi..

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İskenderun Barıştepe Mahallesi’nde yakalanan Y.A., G.K., U.K., K.D. ile P.D.’nin yapılan üst aramasında; 1483 adet yeşil reçeteye tabi ilaç ele geçirildi. Olayla ilgili olarak şahıslar hakkında TCK 188. maddeden adli işlem yapıldı.

Tabanca ve Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu, uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalarda İskenderun girişinde durdurulan 31… plakalı araçta ve O.S.’nin İnönü Mahallesi’nde bulunan ikametinde yapılan aramada; 1 adet tabanca, 1 adet şarjör, 3 adet fişek, 1 gram metamfetamin, 21 gram esrar ele geçirildi. Olaylarla ilgili olarak O.S., H.T., V.U. ile R.Y. yakalandı.

12 Torbacı Yakalandı…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Antakya, Defne ve Reyhanlı’da torbacı tabir edilen 12 sokak satıcısı yakalanmıştır. Yapılan uygulamalarda; 53 gram metamfetamin, 38 gram kubar esrar, 11 adet captagon, 1 adet pipe, 1 adet hassas terazi, ️2 adet çalıntı motosiklet ele geçirildi. Olaylarla ilgili olarak yakalanan 12 şahıstan 4’ü tutuklanmış, 5’i gözaltına alınmış, 3’ü serbest bırakıldı.

1 Kg. Uyuşturucu Ele Geçirildi…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Serinyol Mahallesinde şehirlerarası otobüsten inen bir şahsın el çantasında yapılan aramada; 1 kilogram Metamfetamin ve 0,50 gram Kubar Esrar ele geçirildi. Olayla ilgili olarak C.B.Y. hakkında TCK 188 den adli işlem yapılarak adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ele Geçirildi…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretini önlemeye yönelik yapılan çalışmalarda K.G.’nin Çekmece ve Armutlu  Mahallelerinde bulunan ikametlerinde yapılan aramada; 11,5 adet captagon ve Boyları 40 ile 1500 cm arasında değişen 25 adet hint keneviri ele geçirildi. Olayla ilgili olarak yakalanan K.G. hakkında TCK 191. ve 2313 SKM’den adli işlem yapıldı.

Kumar Oynatan ve Oynayanlara Para Cezası

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince İskenderun Dumlupınar Mahallesinde bulunan bir işletmede yapılan denetimde etrafında 3 şahsın oturduğu masada 104 adet iskambil kâğıdı ve 490 ₺ para görülmüştür. İskambil kağıtları ve para muhafaza altına alınmış, işyeri sahibi Ş.K.’ya “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem yapılmış, S.K., Ö.O.A. ile Y.Ö. hakkında ise kumar oynamaktan 5.457 ₺ idari yaptırım uygulanmıştır.

İskenderun Körfesinde 10 Kafese El Konuldu

Hatay İli İskenderun İlçesinde Sahil Güvenlik Doğu Akdeniz Grup Komutanlığı dalgıç ekipleri tarafından yapılan kontrollerde yasadışı su ürünleri avcılığında kullanılan 10 adet kafese el konulmuş olup, kafes içerisinde bulunan balıkların denize iadesi sağlanmıştır. Komutanlığımız tarafından yasadışı su ürünleri avcılığına yönelik denetim/kontrollere devam edilmektedir.

Uyuşturucu Madde Bulunduran Kişilere Adli İşlem Yapıldı…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu, uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Bölge Trafik Uygulama noktasında durdurulan 34… plakalı araçta yapılan aramada; 13,30 gram metamfetamin ele geçirildi. Olayla ilgili olarak araçta bulunan M.E.M. ile E.S. hakkında TCK 191.maddeden adli işlem yapılmıştır.

Üzerinde Uyuşturucu Bulunan Şahıs Yakalandı

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretini önlemeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Antakya Bekir Karabacak Köprüsü civarında otobüsten indikten sonra durdurulan B.B.’nin yapılan üst aramasında ilaç kutusuna gizlenmiş vaziyette; 155 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili olarak B.B. yakalanarak hakkında TCK 188. maddeden adli işlem yapılmıştır. Şahıs adli makamlara sevk edilecektir.

Hırsızlar Yakalanarak Ceza Evine Teslim Edildi…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hırsızlık olaylarının önlenmesi, çalınan malzemelerin ele geçirilmesi ve şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Derince Mahallesi’nde bulunan bir liseye ait pansiyonda meydana gelen 30.000 TL değerinde olan demir kapı, merdiven korkuluğu ve kalorifer peteği çalınması olayının şüphelilerinin A.F.K., S.H., H.B. ile A.K. olduğu tespit edilmiştir. Şahıslar Narlıca, Derince ve Güzelburç mahallelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda ikametlerinde yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Olayla ilgili olarak S.H. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, A.F.K., H.B., ile A.K. tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.