Hatay Büro Memur-Sen’den Çalışkan’a Ziyaret

Hatay Büro Memur-Sen Şube Başkanı Özkan Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a ziyarette bulundu. Sohbet ortamın gerçekleşen ziyarette Memur-Sen Şube Başkanı Özkan Aslan, 3600 Ek göstergenin bütün 1’inci derece 4’üncü kademeye ulaşan tüm personeli kapsaması gerektiğini belirtti.

Ziyarete Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan Çekmen, Abdulkadir Sayın, Mustafa Şanverdi, Ömer Kabaklı ve Mürsel Güler katıldı. Sendika faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Başkan Aslan yaptığı ziyarette, 3600 Ek Gösterge teklifiyle ilgili hususlarda ortaya çıkan zaafları ifade etti. 3600 Ek Gösterge teklifinin beklentilerin altında kaldığını vurgulayan Başkan Aslan; “Bu teklifin sadece belli kurumlara yönelik bir çalışma olarak ortaya çıktığını oysa bütün 1’inci derece 4’üncü kademeye ulaşan tüm personeli kapsaması gerektiğini ifade ederek, bu konuda Memur-Sen ailesi olarak mücadelemiz sürmektedir” dedi. 

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi GİK Üyesi Çalışkan, hak mücadelesinin önemli olduğunu vurguladı. Büro Memur-Sen’in bu hak mücadelesinde gösterdiği gayretlerden dolayı emeği geçenlere de teşekkür etti.

Siyasi gelişmelere de değinen Çalışkan, ülkenin büyük bir ekonomik kriz ve sosyal buhranla karşı karşıya olduğunu belirtti. Saadet Partisinin bazı konulardaki yaklaşımlarına ilişkin bilgiler de vererek, kendisinin de ittifak görüşmelerinde altılı masada bir komisyon çalışmasında görev aldığını ve masadaki komisyon çalışmalarına ilişkin detayları paylaştı. Günün anısına Büro Memur-Sen işlemeli kahve fincanı hediye eden Başkan Aslan’a, Saadet Partisi GİK Üyesi Çalışkan teşekkür etti. Ziyaret sonrası günün anlam ve önemine binaen hatıra fotoğrafı çekinerek ziyaret sona erdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.