Güvenli İş Güvenli Gelecek Projesi Başladı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının da ortağı olduğu “Güvenli İş Güvenli Gelecek (Safe Job, Safe Future) isimli AB Hibe projesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri başladı.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Programı kapsamında İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Özçelik-İş Sendikası Şubesi ortaklığında yürütülüyor. 

Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların çalışanları grup halinde eğitime katıldı.

Eğitimciler içerisinde İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Hakan Demir ve İskenderun Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Nasreddin Taçyıldız yer aldı. Sanal gerçeklik ortamı teknolojisi kullanılarak uygulamaların yapılacağı eğitimler 4 gün sürecek. Birçok farklı işletmeden katılımcılar ile toplam 10 grup halinde yapılacak eğitimler Eylül Ayı sonuna kadar devam edecek.

Eğitim açılış konuşmasını yapan İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım tüm katılımcılara başarılar dileyerek projenin iş sağlığı ve güvenliği kültürünün yaygınlaşmasında bölgemize katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Proje Koordinatörü Kerem Deveci proje hakkında bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.