Güngör, “İşverenler, Çalışanları Mutlu Edecek İyileştirme Yapmalı”

HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanı ve Özçelik-İŞ Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, 27-29 Haziran tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen İl başkanları toplantısına katıldı. Burada emekçilerin ve bölgenin sorunlarını dile getiren Başkan Güngör, metal sektörünün tamamının ağır sanayi kapsamına alınması gerektiğini belirtti.

Ülke gündeminin ve Hak-İş Konfederasyona bağlı sendikaların sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı toplantıda söz alan Başkan Mehmet Güngör, bölgenin sorunlarını ve emekçilerin sorunları ile ilgili görüşlerini paylaştı. Yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle emekçilerin alım gücünün düştüğünü ifade eden Başkan Güngör; “İşverenlerin çalışanları mutlu edecek bir iyileştirme yapmasının kaçınılmaz oldu. Vergi dilimlerinin düşürülmesi, metal sektörünün tamamının ağır sanayi kapsamına alınması, emeklilikte yaşa takılanlar ve çıraklık ve mesleki sigorta başlangıç tarihlerinin emeklilikte başlangıç sayılması gibi güncel konularda gerekli mercilere baskı yapılması gerekmektedir” dedi.

Başkan Güngör, ayrıca tüm fedakarlığın sadece çalışanlara bırakılmamasını toplu bir ekonomik seferberlik ilan edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.