Gündel, “Çocuklarınızı Bu Faaliyetlere Yönlendirin!”

İskenderun İlçe Spor Müdürlüğü, okulların kapanmasına az bir süre kala her spor branşında yaz kursları açıyor. Yaz kurslarına katılmak isteyen 5 yaşından 18 yaşına kadar bütün gençlerin kayıt yaptırması için çağrıda bulunan İskenderun İlçe Spor Müdürü Ali Ferit Gündel, ülke genelinde olduğu gibi İskenderun’da da yetenek taraması yaptıklarını belirtti.

İlçede yıl boyu kursların devam ettiği İlçe Spor Müdürlüğü bünyesindeki kapalı spor salonlarında öğrencilerin tatile girmesiyle yoğunluk da artmaya başlıyor. Hemen her branşta kurslar açacaklarını duyuran İskenderun İlçe Spor Müdürü Gündel, ülke genelinde uygulanan ‘yetenek taraması’nın  başladığını ve 17 Haziran’a kadar devam edeceğini söyledi. Müdür Gündel, “Yaz kursları öncesinde şuan devam ‘yetenek taraması’ programımız 17 Haziran’a kadar devam edecek. Bütün antrenörlerimiz Hatay genelinde yetenek taraması programıyla çocuklarımızı seçiyor. Okulların kapandığı güne kadar bu seçmeleri yapacağız. Ayın 17’sinden sonra da spor okullarına geçiş yapacağız” dedi.

İskenderun İlçe Spor Müdürlüğü olarak kapalı spor salonu, Sakarya mahallesindeki kapalı spor salonu, aynı zamanda futbol sahaları, yan sahaların aktif şekilde programlı her branştan antrenmanların devam ettiğinin de altını çizen Müdür Gündel, “Bunun yanında, milli eğitim müdürlüğü ve belediyeyle yazışmalarımızı yaptık. Bütün okullarımızın kapalı spor salonlarını, açık sahalarını, futbol, basketbol sahalarını kullanacağız ve bütün branşlarda yoğun bir şekilde yaz spor okulları yapacağız. 5 yaşından 18 yaşına kadar bütün gençlerimizi ve çocuklarımızı yaz sezonu boyunca tüm branşlardan yararlandıracağız. Çocuklarımız da yaz sezonunda güzel bir şekilde spor yaparlar. Bu etkinlikleri sadece çocuklara faaliyet yaptırma olarak düşünmüyoruz. Yaz boyunca çocuklarımız arasında seçme de yapıyoruz. Yetenek taramasının yanında biz de kursiyerlerimiz arasından yetenekli çocuklarımızı seçiyoruz devam etmek isteyenleri kış sezonunda da yetenekli oldukları branşta spora devam ettiriyoruz. Özellikle velilere seslenmek istiyorum; çocuklarını bu faaliyetlere katmasını ve yönlendirmesini istiyoruz. Kayıtlar haftaya başlıyor. Şu an bütün binalarımızda kayıt formları bulunmakta hatta bazı okullara da göndereceğiz kayıt formlarımızı, belediyemize de göndereceğiz. Oradan kayıt formlarını alıp doldurup bize getirirlerse çok daha çabuk ulaşırız kendilerine. Yaş gruplarına göre günlerini saatlerini ayarlayacağız, ona göre çocuklarımızı faydalandıracağız kurslarımızdan. Çok fazla branşımız var, bireysel anlamda judo, tekvando, karate, kick boks, muay thai, güreş gibi branşlarımız bunun yanında basketbol, voleybol, badminton, futbol, okçuluk, hentbol, jimnastik, kort tenisi, masa tenisi gibi bütün branşlarda kurslarımızı açacağız. Hepsinde yoğun bir katılım oluyor, biz daha da yoğun bir katılım bekliyoruz bu sene okullarımızı salonlarından da faydalandıracağımız” diye konuştu

Leave a Reply

Your email address will not be published.