Gençlik ve Spor Bakanlığı İskenderun Gençlik Merkezi’nde!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu 6 Şubat depremi anısına İskenderun Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek yaşanan acıya ortak oldular.

Ziyaretler çerçevesinde İskenderun Gençlik Merkezi tarafından yürütülen faaliyetler ve etkinliklere ortak olan Bakan Eminoğlu ve Genel Müdür Topoğlu gençlik merkezi içerisinde birçok atölyelere ziyaretlerde bulundular. Asrın felaketi 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümünde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu öncülüğündeki heyet, deprem zedelerin acılarına ortak oldu.

İskenderun Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllü gençleriyle bir araya gelen Bakan Yardımcısı Eminoğlu, duygulu anlara şahit oldu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremin ardından, yaraları sarmak ve acılara ortak olmak adına gelerek İskenderun Gençlik Merkezi tarafından yapılan 6 Şubat Depremi anısına düzenlenen sergiyi ziyaret ettiler. Akabinde İskenderun Gençlik Merkezi tarafından yürütülen El Sanatları Atölyesi, Müzik Atölyesi, İnovasyon ve Deneyap Atölyesini ziyaret ettiler.

Bu ziyaretler çerçevesinde atölyelerden spor alanlarına kadar yer yer incelemeler yaparak Gençlik Merkezi çalışanlarını tebrik ettiler. İskenderun Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinden olan Muhammed Emin Oğuz, Beste Emek, Muhammed Tarhane ve Anıl Karateke deprem için yazıp besteledikleri eser’i çalıp söyleyerek herkese duygu dolu anlar yaşattılar.

İskenderun Gençlik Merkezi Çoksesli Korosu tarafından, koro üyelerinden vefat eden Alper Arslan’ın anısı için müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.