EXPO’da Eğitim Dolu Hafta Sonu

Hatay’da her alanda ele aldığı konularla ziyaretçilerine farklı birçok eğitim fırsatı sunan EXPO 2021 Hatay, yepyeni atölyelerle ziyaretçilerini bekliyor. Antakya EXPO alanı bu hafta sonu birbirinden farklı atölyelere ev sahipliği yapacak. İlk atölye çalışması Tatlı Ekşi Soslu Tavuklu ve Sebzeli Noodle, Tavuk Schniztzel, Alman Salatası ve Kadayıflı Çikolata Muss’un anlatılacağı “En Sevilen Lezzetler” olacak. 6 Ağustos Cumartesi günü yapılacak lezzetli atölye saat 15.00’te başlayacak.

Gastronomi Akademisi’ndeki bir diğer çalışma da Maş Fasulye Salatası ve Tempura Acılı Karides gibi farklı lezzetlerin anlatılacağı “Davet Menüsü” atölyesi olacak. Gastronomi Akademisi Danışmanı Dr. Esat Özata eşliğinde gerçekleşecek atölye 7 Ağustos Pazar günü saat 15.00’te kapılarını açacak ve birbirinden özel tatların hazırlanışı ve sunumu en özel noktalarıyla beraber katılımcılara anlatılacak.

Hafta sonu yapılacak atölyelerin sonuncusu amigurumi ile yapılacak olan “Taş Üzerine Kaktüs Örme” olacak. Katılımcılar, Usta Öğretici Hatice Arslandağ eşliğinde sık iğne tekniği kullanarak çeşitli taşlar üzerine kaktüs örmeyi öğrenecek. Antakya EXPO alanındaki Kültür Sanat Sokağı’nda 7 Ağustos Pazar günü, saat 16.00’da başlayacak atölyede ziyaretçiler için tığ örgü biliyor olma şartı aranacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.