EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral; “Yezitler Yine Sahnedeler!”

Son zamanlar Alevi cemaatini kışkırtmaya yönelik artan olaylar ile ilgili bir bildiri yayınlayan EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, modası geçmiş çirkef tahriklere kapılıp da sokaklara inmeyeceklerinin altını çizerken, mukaddesatımız ile namusumuza dil uzatmasına asla izin vermeyeceğini belirtti.

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral’ın yayınladığı bildiride şu ifadelere yer verdi; “Bir yandan İskenderun’da 2 Alevi Türbesi ateşe veriliyor. Bir yandan Cüppeli Ahmet adındaki meczup Ehl-i Beyt Aşıklarını kafir ve başka ülkelerin ajanlığıyla itham etme küstahlığında bulunuyor. Bir başka yandan da ipini-sapını koparan bazı insan kılığındaki aşağılık yaratık (Y.T) Yez itler de canlı yayında biz Alevilere en ağır, açık ve sinkafıl küfürlerle din, iman, ana, bacı, avrat, gelmiş, geçmiş düz gidiyor!..

Doğrusu, biz bunların son günlerde artmasının tesadüfi değil de gizli ve kirli ellerin düğmeye basışı olduğunu çok iyi biliyoruz. Şunu tüm kamuoyuna tekrar buradan açıkça söyleyelim ki; biz hiç kimsenin kaprisi ile şahsi geleceği için, bunun gibi modası geçmiş çirkef tahriklere kapılmayacağız, sokaklara inmeyeceğiz, çatışmalara girmeyeceğiz, kardeş kanının akmasına da asla ve asla müsaade etmeyeceğiz!.. Ama öte yandan hiç bir soysuz Yez itin de inancımız, mukaddesatımız ile namusumuza dil uzatmasına asla ve asla izin vermeyeceğiz!..

Vatanını seven ve milli birlik ile beraberlikten yana olan emniyet ve adalet yetkililerini acilen göreve ve caydırıcı bir ceza vermeye çağırıyoruz, aksi halde bunların ardı arkası kesilmeyecektir! Biz EHDAV olarak, bu küstah tahrikçi ile provokatörleri tekrar cedleri Yez itin lanetiyle lanetliyor, C. Savcılığına da vereceğimizi kamuoyuna önemle bildiriyoruz!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.