E-Uygulamalarda Güncel Değişiklikler ve Güncel Konular Hakkında Seminer

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası iş birliğiyle ‘Güncel Vergi Uygulamaları’ ile ilgili seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan TÜRMOB Eğitmeni Nedim Boz, “E-Uygulamalarda Güncel Değişiklikler, Mikro İhracat İstisnası ve Güncel Konular” hakkında detaylı bilgiler verdi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, “Bugün odamız ve İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle düzenlenen ‘Güncellenen E-Uygulamalar ve Mikro İhracat istisnaları’ konulu seminer için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Değerli mali müşavirlerimiz, her biriniz mükellefler ile yasalar arasında köprü görevi görmekte, birçok konuda fikir danıştığımız, önemli ve itibarlı bir meslekle uğraşıyorsunuz. Sorumluluklarınız gereği hemen hemen her sektörde, birçok kurum ve kuruluşun işleyişi hakkında bilgi sahibi olmanız bekleniyor. Bu ağır yük sizleri zaman zaman yorsa da, iş dünyasının en önemli aktörleri arasında yer alıyorsunuz.

Ülke genelinde hayata geçirilen dijital dönüşüm süreci kapsamında, sürekli olarak yapılan mevzuat değişikliklerini takip etmenin ve sorun yaşamadan uygulamanın hiç de kolay olmadığını tahmin edebiliyoruz. Ben, bu özverili çalışmalarınız ve her türlü desteğiniz için, iş dünyası ve odamız adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ise; “Pandemi dolayısıyla uzun süredir bir araya gelemiyorduk. Şu an bir aradayız ve özlediğimiz tabloyu bu gün burada görmekten dolayı son derece mutlu oldum. Bu gün oda olarak son gelişmeler ışığında bilgi aktarımı ile ilgili konunun en uzmanını çağırdık. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler olarak karşılaştığımız sorunlar, merak ettiğimiz konular hakkında bilgiler alacağız. Karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleştireceğimiz toplantı uzun süredir yapamadığımız bir toplantıydı. Toplantımızın verimli geçmesini diliyorum” dedi.

Seminere konuşmacı olarak katılan TÜRMOB Eğitmeni Nedim Boz, “E-Uygulamalarda Güncel Değişiklikler, Mikro İhracat İstisnası ve Güncel Konular” hakkında sine vizyon destekli olarak bilgiler verirken, kendisine yöneltilen sorulara da tek cevap verdi. Eğitim Semineri karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi. İSMO Başkanı Merih Hasan Yıldırım, günün anısına TÜRMOB Eğitmeni Nedim Boz’a İskenderun fotoğrafının yer aldığı plaketi takdim etti.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası iş birliğiyle düzenlenen eğitim seminerine, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez, İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, İSMO Yönetim Kurulu Üyeleri, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile meclis üyeleri katıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.