Dünya Footvolley Şampiyonası Arsuz Belediyesi Damga Vurdu…

Arsuz Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, ‘Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları’ büyük çekişmelere sahne oldu. Dünya Footvolley Federasyonu Başkanı Vusal Xalilov’un da hazır bulunduğu ele maçları sonunda, Mix (kadın-erkek) katagorisinde birinci Brezilya, ikinci Türkiye (Arsuz Belediyesi) olurken, Erkekler katagorisinde de birinci Brezilya, ikinci Türkiye (Arsuz Belediyesi) oldu.

Brezilya’nın Erkek ve Mix’lerde şampiyon olduğu turnuvada, Arsuz Belediyesi Footvolley Takımı her iki alanda da 2. olarak bu spor dalında en büyük başarıyı yakalamış oldu. Dünya Footvoley Şampiyonası Eleme Maçları’nda Mix (kadın-erkek) kategorisinde birinci Brezilya, ikinci Türkiye (Arsuz Belediyesi), üçüncü Arjantin ve dördüncü Azerbaycan oldu. Erkekler kategorisinde ise birinci Brezilya, ikinci Türkiye (Arsuz Belediyesi), üçüncü İran ve dördüncü sırada Azerbaycan yer aldı.

Böylesi bir uluslararası turnuvanın Arsuzda düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, turnuvanın kapanışında bir konuşma yaparak, “Dünya elemesi şampiyonasının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Arsuz güzel bir yerdir. Biz bu güzel yerde, bu arkadaşları ağırlamak istedik. Böyle güzel bir şampiyonaya ev sahipliği yaptık. Eksiklerimiz mutlaka olmuştur ama bundan sonrakilerde, buradan aldığımız tecrübeyle daha güzel, daha mükemmel bir turnuvaya ev sahipliği yapacağız. Azerbaycan’ın bize olan desteğinden dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum. Şampiyonaya katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyor, bundan sonraki spor hayatlarında başarılar diliyorum. Bakü’de buluşacağız. Dünya Şampiyonası orada olacak. İnşallah biz de orada olacağız” ifadelerini kullandı.

Dünya Footvolley Federasyonu Başkanı Vusal Xalilov, “Başkanımız burada başta ona, Ayhan beye ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Bizim yanımızda oldular. Böyle bir turnuva yaptılar. Her şeyi çok güzel gördüm. İnşallah bu turnuvayı gelecek yıllarda yeniden devamını yapacağız. Herkese teşekkür ederim. Gelecek şampiyonanın İnşallah buraya getirilmesi adına elimizden gelen desteği yapmaya hazırız ve burada olması için çalışacağız” dedi.

Maçların ardından halk oyunları gösterisi ve sanatçı Nurdan İpek’in konseri ile eğlence has safhaya varırken, gecenin sonunda dereceye giren takımlara kupaları ve ödülleri takdim edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.