Dr. Adnan Yüce, Vefat Etti

İskenderun´da uzun yıllar çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak görev yapan, çevre, eğitim, kültür ve sanat çalışmalarıyla kent belleğinde yer edinen Dr. Adnan Yüce vefat etti.

Emeklilik sonrası yaşadığı Bodrum´da sabah yürüyüşü sırasında kalp krizi geçiren Dr. Adnan Yüce, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yarın ikindi namazı sonrası Muğla Milas mezarlığına defnedilecek Dr. Adnan Yüce´nin vefatı, İskenderun´daki dostlarını da yasa boğdu.

1980-2001 yılları arasında SSK Hastanesinde çocuk hastalıkları ve sağlığı uzmanı olarak görev yapan Dr. Yüce, İskenderun´dan sonra görevine Ankara´da devam etti. 3 yıl önce emekli olan Dr. Adnan Yüce, eşi Dr. Sabire Yüce ile Bodrum´a yerleşti.

Hatay Tabib Odası´nda uzun yıllar yöneticilik yapan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İskenderun Şubesi´nin kuruluşunda yer aldı. Derneğin Şube başkanlığı görevini de yürüten Dr. Yüce, eşi Dr. Sabire Yüce ile birlikte proje çalışmalarıyla kentin belleğinde yer edindi.

Adı ev kadınlarına meslek edindirme projesi, 8 yıllık zorunlu eğitim konularının yanı sıra sosyal çalışmalarla birlikte anılan Dr. Yüce´nin cenazesine katılmak üzere dostları Bodrum´a hareket etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.