Demir; “Toplumsal Huzurun ve Uzlaşın Ana Merkezi Gelecek Partisi!”

EXPO’21 için Hatay’a gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, İskenderun İlçe Başkanlığını da ziyaret ederek, partilileri ile bir araya geldi. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Demir, Türkiye’deki adaleti yeniden inşa etmek adına 6 tane partinin yan yana geldiğini, birlikte mücadele ederek önümüzdeki seçimde ülkeyi mevcut yapıdan kurtaracaklarını belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir’i, İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları karşıladı. Partilileri ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Demir, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunarak, “İki yıldır kurulmuş bir partiyiz bir çok zorluklarla karşılaştık. Buna rağmen çok yetenekli bir kadro ile tüm Türkiye’yi kuşatmış durumdayız. Her tür baskılarla karşılaşıyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var ki partiyi kurduğumuz gün hiçbir zaman korkmayacağımızı ve karşılaşacağımız engelleri hukuk mücadelesi ile aşacağımızı söylemiştik. Genel başkanımıza da buradan bir kez daha teşekkür ediyorum; hepimizi değişik etnik ve siyasi yapılardan bir araya getirerek, bu partiyi kurdu. İlk kez bir partide bütün etnik yapıların ve bütün siyasi görüşlerin bir arada olduğu bir partiyiz. Bu nedenle ki toplumsal huzurun ve uzlaşın ana merkezi Gelecek Partisi olduğunu bilmenizi isterim.

Yıllardır özlem ettiğimiz, kimsenin ayrıştırılmadığı, yaşam tarzından ve inanışından yok sayılmadığı bir ülke. Bizim parti o yüzden çok önemli bir partidir. Başbakanlık yapmış deneyimli lider ve Türkiye’nin en iyi kendi uzmanlık alanlarında deneyimli bir kadromuz var. Bugün anketlerde oy oranımız yüzde 4’de gösterseler de inanmayın! Şuanda oy oranımız yüzde 8 civarındadır. Biz de iki ayda bir anket yaptırıyoruz. Ak Partini son yaptırdığı ankette yüzde 5.3 çıkmışız. Düşünün onların anketinde 5,3 çıkıyorsak. O nedenle bizim yaptırdığımız anket doğru!

Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin merkezin hep birlikte oluşturmak zorundayız. Demokrasi, özürlükler adına, Türkiye’deki adaleti yeniden inşa etmek adına 6 tane parti yan yana getirmiştir. Bu çok önemli bir şey! Bugün siyasi görüşleri farklı 6 siyasi parti lideri bir araya gelip; koşulsuz ve beklentisiz yok olan adaleti, yok olan özgürlüğü, demokrasiyi inşa etmek adına, istihdamı yeniden yaratmak ve ekonomik sıkıntıları bitirmek adına bir masa etrafında mücadele ediyorlar.

Hiç umutsuzluğa kapılmayın; bu geldiğimiz nokta düne kadar bunlardan hiçbir şey olmaz, bu muhalefet partiler bir araya gelemezler, gelseler de ülkeyi yönetemezler dediklerinde geldiğimiz şu noktayı hep birlikte görüyoruz. Tayyip Erdoğan, şurası ve yanındaki arkadaşları korkusundan uyuyamıyorlar. Çünkü 20 yıldır bu ülkede hiç kimseye nasip olmayan bir iktidar yaşıyorlardı. Bu 20 yıl sonunda son 5-6 yıldır Türkiye çok kötü yönetiliyor. Özellikle Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı bırakmasından sonra şirazesi kaymış bir hükümet var. Akil adam hiç yok. Tayip bey de bir padişah bir kral edasında Türkiye’yi yönetiyor. Bütün kamu kurumlarını yok etti, bütün yasama, yürütme, yargı ve ne varsa hepsini ele geçirdi. Tek adam sistemiyle Türkiye’yi yönetmeye çalışıyor. Bu nedenle biz hep beraber bir araya geldik. O nedenle bizim yaptığımız mücadele kutsaldır. Bu mücadele Tayyip Erdoğan’a karşı değildir. Ülkeyi yeniden düze çıkarma mücadelesidir. Biz Ak Parti düşmanı değiliz ama ülkeyi uçurumun içerisine geçirdiği bir sistemden Kuvvayi milliye ruhu ile kurtarmaya çalışıyoruz. Bu mücadeleyi yapmak zorundayız! Herkesin kafasında ülke kaygısı var ama söz konusu ülke ise hani ‘Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ işte geldiğimiz nokta bu! Bütün ayrı fikirlere rağmen hep birlikte mücadele etmenin yollarını arayacağız ve mutlaka sonuç alarak önümüzdeki süreçte bir olup en fazla bir yıl sonra seçim olacak. Bu seçimde de ülkeyi mevcut yapıdan kurtaracağız sonradan da herkes kendi partisinde siyaset yapacak. Herkes kendi partisinden geleceği yeniden kuracak. Ama şuanda önemli olan Türkiye ve Türkiye Cumhuriyeti, yok olan bütün değerleri yeniden inşa etme zamanı” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.