Çiftçilere Meteorolojiden Uyarı!

Çiftçileri zirai don tehlikesine karşın uyarıda bulunan Meteoroloji Müdürlüğü, don olayının Çarşamba sabahına kadar Hatay, Mersin, Adana ve Kahramanmaraş illerinde yaşanabileceğinin altını çizdi.

Meteorolojiden yapılan uyarıya göre; “Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, bölge genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Hatay kıyılarında, Mersin’in batısı ve kuzey kesimleri ile Adana ve Kahramanmaraş’ın yüksek kesimlerinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Zirai Don Tehlikesine Dikkat! Yapılan son değerlendirmelere göre; 16.03.2022 Çarşamba sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Doğu Akdeniz Bölgesinde gece ve sabah saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” denildi

Leave a Reply

Your email address will not be published.