CHP Aday Adayı Önal’dan HGC İskenderun Temsilciliğine Ziyaret

CHP İskenderun Belediye  Başkan Aday Adayı Cihan Önal, Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliğini ziyaret ederek, burada Temsilci Sabriye Sönmez ve cemiyet üyeleri ile bir araya geldi. Yerel yönetimlerin bir gönül işi olduğunun altını çizen Cihan Önal, hizmet etmek bilinci kavgayla değil sevgiyle oluşması gerektiğini belirtti.

HGC İskenderun Temsilciliğine nezaket ziyaretinde bulunan Önal’ı HGC İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez ve üyeleri ağırladı. Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabriye Sönmez, “Cihan Önal’ın İskenderun’da yapılan ve yapılacak olan hizmetlerde hedefleri ve idealleri var. Bizlerle bunu paylaşması, bilerek yürüdüğü yoldaki inançlı duruşunu göstermektedir. Basın kamu görevi yapıyor. Seçimlere çok zaman var gibi görünse de siyasette iki yıl aslında kısa bir süredir. Başkanlık uzun soluklu bir yol, çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

Siyasetin içinde büyüdüğünün altını çizen CHP Belediye Başkan Aday Adayı Cihan Önal, Temsilci Sabriye Sönmez’e teşekkür ederek; “Yerel yönetimler bir gönül işidir. Bana göre hizmet etmek bilinci kavgayla değil sevgiyle oluşur. Siyasetin içinde büyüdüm yani siyaset benim zaten yaşamımın bir parçasıydı. İskenderun kent adayı olan bir ilçe burada her yönetim kendince çalışmalar yaptı elbette. Ancak amacım eksiklikleri anlatmak değil daha yeni daha yaşanır bir kent nasıl oluruz, bunun için neler yapılmalı ben bunları planlıyorum” dedi.

Bilindik rutin siyaset kavgalarının artık halkı yorduğuna da vurgu yapan Önal, gerçekten siyasette ve hizmette kalıpların dışına çıkmak gerektiğini savundu. Önal, “Ülkemiz oldukça zor bir süreçten geçiyor. Bu nedenle artık daha fazla dikkat daha fazla hassasiyet gerektiren bir noktadayız. Halkımız fakirleşti, pahalılık arttı, alım gücü de asgarinin altına düşmüş ise bura da artık kalıplardan çıkma zamanının geldiğini net olarak görebilmek zorundayız. Fikir üretmek, bilgi üretmek, proje üretmek ve tüm bunları harmanlayıp hizmete dönüştürmek mecburiyetimiz var” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine 6 muhalefet partisinin genel başkanı, “Güçlendirilmiş parlamenter sistem” gündemiyle bir araya gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna da yanıt veren Cihan Önal, “Bu görüşmeyi çok kıymetli buluyorum. Dipten üste çıkabilmenin en iyi formülü. İşte barış siyasetine en iyi örnek budur denebilir. Yeni bir soluk, çıkarsız birliktelikler ve hizmete adanmış bir yönetim ile iktidarda olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuşmasına son verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.