BODRUM BELEDİYESİNDEN “HATAY’A MERHABA” ORİGAMİ ATÖLYESİ

Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi, 18 Mayıs Müzeler Günü’nde ICOM’un belirlediği “Sürdürülebilirlik ve Refah” teması kapsamında düzenlediği etkinlik programını açıkladı. “Hatay’a Merhaba” Origami Atölyesi ile Hatay’a, Arsuz Belediyesi-Bodrum Belediyesi Kardeş Konteyner Kenti ve Cebike Mahallesi Hayriye-Ahmet Açıkgöz İlkokulu’na “Merhabalar” gönderilecek. Ayrıca iki müzenin iş birliği ile Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, müzenin müdürü eşliğinde canlı yayında gezilecek ve yayın Bodrum Belediyesi YouTube kanalından izlenebilecek.
Müzelerin, toplumun refahına ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkıda bulunan kurumlar olduğuna inanan ICOM, 2023 yılının Uluslararası Müze Günü temasını “Müzeler, Sürdürülebilirlik ve Refah” olarak belirlemişti.
Depremin meydana geldiği 6 Şubat tarihinden itibaren “Misafir Afetzedelere Özel Süreli Müze Programı” dahilinde atölyeler düzenleyen Bodrum Deniz Müzesi, 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü’nde düzenleyeceği etkinliklerle kalplere dokunacak.
“HATAY’A MERHABA” ORİGAMİ ATÖLYESİ
“Hatay’a Merhaba” origami atölyesinde atölye katılımcıları ile sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla atık kağıtları kullanarak origamiden farklı büyüklüklerde hediye kutuları hazırlayacak, kutuların kapaklarına merhabalar yazılacak, içerisinde iyi dilekler ve hediyeler eklenip Hatay’a Arsuz Belediyesi-Bodrum Belediyesi Kardeş Konteyner Kenti ve Cebike Mahallesi Hayriye-Ahmet Açıkgöz İlkokulu’na gönderecek. 7’den 70’e her yaştan bireyin katılım gösterebileceği atölye 18 Mayıs günü iki oturum halinde, 10.00-12.00 ve 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Ücretsiz gerçekleştirilecek olan atölyeye 0530 232 14 83 numaralı telefondan ön kayıt yapılması rica ediliyor.
GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-CANLI YAYINDA MÜZE GEZİSİ
Saat 15.00’te T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, müzenin müdürü Özgür Çomak’ın eşliğinde canlı yayında gezilecek. Müzelerarası bu iş birliğiyle iki müze birbirine “merhaba” diyecek. Yayın canlı olarak Bodrum Belediyesi’nin YouTube hesabından tüm ilgililerce izlenebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.