Bilal Sarıbaş, Olaydan Damadını Sorumlu Tuttu!

Geçtiğimiz günlerde, İskenderun’da bir annenin kızını öldürdükten sonra asit içerek intihar etmesi olayının nedeni kamuoyunda merak konusu olmuştu. Olayla ilgili DHA’na konuşan Anne Bahar Sarıbaş’ın Babası Bilal Sarıbaş, kızının sürekli şiddet gördüğünü belirterek, olaydan damadını sorumlu tuttu.

Olay, 19 Nisan 2022 tarihinde Çay Mahallesi, Raif Paşa Caddesinde meydana geldi. Eşi E.S. ile ayrı yaşayan kimya öğretmeni (33) Bahar Sarıbaş’a ulaşamayan yakınları, kontrol etmek için eve geldi. Yedek anahtarla kapıyı açıp içeri giren yakınları, Bahar Sarıbaş ile kızı (9) Elif Eylül’ün hareketsiz yatarken buldu. İhbarla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Anne ve kızı, ilk müdahalenin ardından İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Annesinin tek bıçak darbesiyle kalbinden yaraladığı belirlenen Elif Eylül Sarıbaş, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Vücudunda kesikler olan ve asit içtiği tespit edilen Bahar Sarıbaş ise kaldırıldığı yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti. Elif Eylül, babasının ailesinin yaşadığı Adana’da, annesi Bahar Sarıbaş ise memleketi Hatay’da toprağa verildi.
Kızı Elif Eylül’ü öldürdükten sonra asit içerek intihar eden öğretmen Bahar Sarıbaş’ın, eşi E.S.’den boşandığı, daha sonra çocuğu için yeniden bir araya gelerek evlendiği ortaya çıktı. Kızı Bahar’ın, Elif Eylül’ün babasız büyümemesi için tekrar evlendiğini söyleyen Bilal Sarıbaş (67), kızının sürekli şiddet gördüğünü belirterek, olaydan damadını sorumlu tuttu.
DHA’ya konuşan Bahar Sarıbaş’ın babası Bilal Sarıbaş (67), kızının evlendiği günden bu yana damadından şiddet gördüğünü ileri sürdü. Kızının damadı ile ilk evliliğinin 3 yıl sürdüğünü, 6 yıl ayrı kaldıktan sonra ortak çocukları Elif Eylül’ün babasız büyümemesi için tekrar evlendiğini belirten Sarıbaş, “Kızım, damadım ve torunum, İstanbul’da yaşıyorlardı. Kızım yine şiddet gördü, torunum ile evden atıldı. Bunun üzerine kızım, torunumu alıp İskenderun’da kiraladığı eve döndü. Olay günü, tekrar İstanbul’a eşinin yanına döneceklerdi. Hazırlık yaparken eşi ile telefonda tartışmış. Bir süre sonra da beni telefonla arayıp, ‘Baba Elif Eylül’ü kestim’ dedi. İş yerimdeydim. Şok halinde eve gittim, kızım ve torunum kanlar içinde yerde yatıyordu. Torunuma baktığımda nabzı yoktu. Sonra polis geldi. Kızım ve torunumun ölümünden damadım sorumludur” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.