Belediyeler Yollara Bir El Atsın Artık…

(2018 tarihli yazımdır)

Ben bir araç sürücüsü olarak, geçmiş yıllardan süre gelen ve bugüne kadar da devam eden bundan sonra da öyle gideceği kanısı uyanan yolların bozuk ve çukurlu olması kim dur diyecek?
Hem Hatay Büyükşehir Belediyesine hem de İskenderun Belediyesine soruyorum?
Vatandaş sizin hizmet yaptığınızı en başta neye bakarak anlar?
Ben hemen vereyim cevabını buradan!
Kapısından çıkar çıkmaz ilk başta sokağının temizliğine ve işe giderken yollarının temiz olmasına bakar…
Peki İskenderun’a şöyle bir baktığımızda gerek büyükşehir belediyesinin gerekse İskenderun ilçe belediyesinin uhdesinde olan yollar, sizce düzgün mü? Yoksa bozuk mu?
Bence bozuk ve çukurlu…
Özellikle de araç kullananlar açısından söylüyorum; yolların halen bu durumda olmasından dolayı yöneticilere hiç de iyi şeyler söylemiyor.
Vatandaşın sadece birine şunu sordum; “Yolların çukurlu olmasından dolayı ne düşünüyorsun?”
Cevabı; “Hiçbir şey!” oldu.
Neden hiçbir şey diye sorduğumda ise yanıtı manidar oldu; “Yollarının çukurlu ve bozuk olmaması beni şaşırtırdı. Yolların bu durumu yıllardan beri böyle gelmiş böyle de gidecek. Bize bunu alıştırdılar” dedi. Bu cevabın için de inceden bir sitem var fark ettiniz mi?
İnanın İskenderun için yapılacak en büyük hizmetlerin başında (şuan için söylüyorum) bozuk ve çukurlu yol bırakmamaktır. Bunu yapabilecek yürekli yöneticiler de mevcut ama yaparlar mı? İşte orası muamma.
Şunu da unutmasınlar ki yolların düzeltilmemesi ve özellikle kanalizasyon kapaklarının yol seviyesinden daha düşük olmasından dolayı yaşanan ufak veya büyük kazalarda onlarında payı olduğunu unutmasınlar…
Özellikle Gürsel ve Mustafa Kemal Mahallesindeki sokaklar ve bu iki mahallesinin ortasından geçen İskenderun Arsuz yoluna baksınlar yeter. Yapılan yamalar da yolu daha da düzgün olmadığından yolları daha da berbat ediyor…
Hayat Size Güzel Olsun…

Leave a Reply

Your email address will not be published.