Başkan Tosyalı, “Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın!”

Yaz aylarında serinlemek için özellikle deniz giden ve yüzme bilmeyen vatandaşların boğulma riski ile karşı karşı kalmasının önüne geçmek adına İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile portatif yüzme havuzları kurarak çocuklara yüzme dersleri verileceğini belirtti.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, portatif yüzme havuzlarının kısa bir zaman zarfında kurulacağını söyleyerek, “Bilindiği üzere daha önceden Kapalı Yarı Olimpik Yüzme havuzu yaptık. Şuanda da iki adet portatif yüzme havuzlarımızı Denizciler Mahallesi Çok Amaçlı Salon Yanı ve Pirireis Mahallesi Kapalı Spor Salonu Yanına kuracağız. Bu yaz tatilinde daha çok çocuğumuz yüzme öğrensin diye belediyemiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile portatif yüzme havuzları kuruyoruz” dedi.

Tüm çocuklara ücretsiz yüzme dersi verileceğinin de altını çizen Belediye Başkanı Tosyalı, “Bu sayede gençlerimize ücretsiz ve hijyenik şartlarda uzman eğitmenler tarafından yüzme dersleri verilecek. Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Proje ile özellikle de gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.