Başkan Savaş, Yayladağı’nda Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yayladağı’nda mahalle muhtarları, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Savaş, su fiyatlarının iktidar temsilcilerinin tutumundan dolayı eski fiyat tarifesinde verildiğini ve HATSU’nun zarara uğratıldığını belirtti.

CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir ve Suzan Şahin ile CHP Yayladağı İlçe Başkanı Hayrettin Hançer ile beraber muhtarlarla buluşan Başkan Savaş, burada istek ve talepleri dinledi. Lütfü Savaş, “Parti ayırmadan Hatay’ın her ilçesine hizmet ediyoruz. Daha önce hiçbir köyde beton asfalt yoktu. Köyler arasındaki yollar bile beton asfalt ile bizim sayemizde tanıştı. Her bölgede hizmet yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Su fiyatlarının iktidar temsilcilerinin tutumundan dolayı eski fiyat tarifesinde verildiğini ve HATSU’nun zarara uğratıldığını söyleyen Lütfü Savaş, “Su için aldığımız tüketim bedelleri HATSU’nun elektrik faturasına bile yetmiyor. İktidar temsilcileri mecliste sizlere su vermeyelim diye uğraşıyorlar. Para ödeyemeyelim ve suyu aktaramayabilelim diye sizinle karşı karşıya gelmemizi istiyorlar. Şu anda size verdiğimiz suyun fiyatı 2017 yılının Ocak ayındaki fiyatıdır. O yıldan itibaren elektriğe de oldukça zam yapıldı. Sizlerden topladığımız paralarla ancak elektrik faturasını ödeyebiliyoruz. Lütfen sizler de elinizi vicdanınıza koyun” diye konuştu.

Hatay’ın hak ettiği yatırımları almadığını söyleyen CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, “Hatay, bBüyükşehir olalı 8 yıl oldu. Hatay’ın iki arıtması vardı, şimdi ise 14 tane arıtması var. Hatay Türkiye’nin 7. sırada vergi veren ili. Ama 78. sırada yatırım alıyoruz. Bizim vergilerimiz ile başka şehirlere yatırım yapıyorlar. Kanal İstanbul’u yapacaklarına GAP’ı bitirsinler. İşsizlik ortadan kalksın” dedi.

Hükümetin Antalya’da gerçekleştirilen EXPO’ya verilen desteği Hatay’a vermediğini ifade eden CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, sınır kapılarının kapanmasının ardından Hatay’daki gayrisafi milli hasılanın da düştüğünü açıkladı. Yayladağılı muhtarlar, yapılan hizmetler dolayısıyla Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Oda ziyaretleri de gerçekleştirilen programda önemli projelerden biri olan kırsal kalkınma projesi hakkında da bilgi veren Başkan Savaş, “Çiftçilerimize orgenamineral gübre dağıtıyoruz. Şu anda Türkiye’deki en ucuz ve kaliteli gübre. Çiftçimize yük binmesin diye istedikleri yerlere toplu şekilde getiriyoruz. 14 bin 500 çiftçimize fide ve tohum desteğinde bulunduk. Çiftçimizle alım garantili sözleşmeli tarım yapıyoruz. Buğday ve zeytinyağını Almanya’ya göndermeye başladık. Bunu gittikçe arttıracağız. Hatay’da birçok ürünü de biz ektirmeye başladık. Yavaş yavaş ihracatı da arttıracağız” dedi. Başkan Savaş, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’ı da makamında ziyaret ederek ilçeye yapılan hizmetler hakkında konuştu. Ziyaretlerinin devamında esnaf ile de bir araya geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.