Başkan Savaş, Makamını Bir Günlüğüne Çocuklara Devretti

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını çocuklara devretti.  Temsili olarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ikinci sınıf öğrencisi Mustafa Ahmet Sunal’ı önceliği sokak hayvanları oldu.

Temsili olarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Ahmet Sunal’ı Başkan Lütfü Savaş karşıladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ı kutlayan Savaş makamını Sunal’a devretti. Görevi devralan Sunal, başkan olarak öncelikle sokak hayvanlarını korumaya almak istediğini söyledi. Orman yangınları için önlem alınmasını ve alanlara nöbetçi konulmasını talep eden Sunal, plastik atıklar konusunda da eğitimler verilmesini ve itfaiye ekiplerinin artmasını istedi. Çocukların çeviklik konusunda yetersiz olduğunu belirten Sunal, spor alanlarının da artmasının gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Başkan Savaş, EXPO alanında çocukların fiziksel ve mental kapasitelerini artıracak oyun alanlarının yapıldığını ve çocukların oynarken öğreneceğini söyledi. Hataylı çocukların Oyuncak Müzesi’ni gelip görmelerini açıklayan Savaş, çocukların sergileri gezerek öğrenecekleri ve oyun alanlarında oynayarak eğleneceklerini ve tüm çocukları EXPO 2021 Hatay alanlarına davet etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.