Başkan Savaş, “Hatay Türkiye’nin En Uçtaki Kalesidir”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Parti İskenderun İlçe Örgütünü ziyaret ederek, partilileri ile bir araya geldi. Parti binasında basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Savaş, HADO seferlerinin gece saatlerine çektiklerinin ve Beyrut ve Hayfa seferleri için girişimlerinin sürdüğünü belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Örgütünü de ziyaret eden Başkan Savaş, burada basın mensupları ile de bir araya geldi. Basının sorularını da yanıtlayan Savaş, HADO seferleri, İskenderunspor ve Atakaş Hatayspor hakkında merak edilenleri açıkladı. HADO feribotlarının sefer saatlerinin değiştiğini söyleyen Savaş, “Yöneticilerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda gidiş ve geliş sefer saatlerini gece 00.00’ye çektik. Buradaki denizin gece saatlerinde daha durgun olması, yolcularımızın daha rahat uyuyabilmesi ve gündüz saatlerini daha iyi değerlendirebilecek olmalarıdır” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile iş birliği halinde olduklarını vurgulayan Başkan Savaş, “Önümüzdeki günlerde RO-RO seferleri ve deniz uçağı gibi konularda görüşmeler yapacağız. Beyrut ve Hayfa limanlarına da sefer düzenlemek için çalışmalar yapıyoruz. HADO’ya sadece yolcu ve yük taşımacılığı olarak bakmıyoruz. Aynı zamanda şanlı bayrağımızın Akdeniz’de dalgalandırıyoruz. Eğer Türkiye olarak Doğu Akdeniz’de hak iddia ediyorsak bunda Hatay’ın büyük payı vardır. Hatay Türkiye’nin en uçtaki kalesidir” diye konuştu.

İskenderunspor’un 2. Lig’e yükselmesini ve Hatayspor’un geleceğini de değerlendiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderunspor’un başarısının gurur verici olduğunu söylerken, Hatay’ın takımlarının başarısı ile mutlu olduğunu ifade etti.

Hatayspor’un önümüzdeki sezon için genç ve yetenekli futbolcuları kadrosuna katacağını belirten Savaş, “Mütevazı bir takımız. Estetik, kaliteli ve genç futbolcular alacağız. Önümüzdeki sezon hem biz hem de tüm Anadolu takımları küçülmek durumunda kalacak. Çünkü yayın gelirleri azalacak, transfer ücretleri, maaşlar ve primler kulüplere büyük yük getirecektir. Kaliteli ve kalibreli bir hocayla anlaştık. Aynı zamanda başkanlığım süresinde 8 takımımız süper liglerde mücadele etmeye başladı. Bu takımlar sadece Antakya’nın değil, tüm Hatay’ındır” açıklamalarında bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş İnsanları Derneği’ni de ziyaret ederek, göreve yeni başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ceritbinmez ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.