Başkan Savaş, Defneli Hemşerileri İle Bir Araya Geldi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ı karış karış gezerek hizmet ulaştırmada vatandaşların talepleri ve ihtiyaçlarını değerlendiriyor. Başkan Savaş; Çekmece, Ballıöz, Orhanlı, Tavla, Büyükçat, Aknehir ve Harbiye mahallelerini ziyaret ederek hem HBB’nin hizmetlerini anlattı hem de vatandaşların ihtiyaç, talep ve önerilerini aldı.

Mahalle ziyaretleri sırasında Türkiye’nin içerisinde bulunduğu olumsuz ekonomik ve sosyolojik tabloya değinen Başkan Savaş, “Türkiye’de bu seçimi kaybedersek bir daha seçime gerek kalmayacak bir pozisyona geliriz. Kimsenin küsmeye lüksü yok. Bu seçim Türkiye’nin ya uçuruma yuvarlanma ya da hayatının kurtulma seçimidir. Hatay’ın her noktasında oyumuzu arttırdık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki önemli emaneti olan Hatay’a ve CHP’ye hepimiz en iyi şekilde sahip çıkmalıyız” dedi. Savaş, mahallerde yapılan çalışmalardan da bahsetti.

Altyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyleyen Savaş, “Altyapı çalışmalarımız il genelinde devam ediyor. İçme suyu sorununu büyük oranda çözdük. Altyapısı tamamlanan bölgelerde üstyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eksiklerimiz var ancak tüm zorluklara ve engellemelere rağmen ekiplerimiz her noktada çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Hatay’ın vergi konusunda ülkeye büyük katkıları olduğunu ifade eden Mehmet Guzelmansur, Hatay’ın birçok konuda hükümet tarafından yalnız bırakıldığını ve 20 yıldır elle tutulur bir hizmet yapılmadığını söyleyerek, “7 baraj açılışını yaptılar. Ama barajlar hizmete açılmıyor sadece sondajla su çıkarılmaya çalışılıyor. 5. teşvik bölgesi olmayı istedik. Hatay teşvik ihtiyacı olan illerin başında yer alıyor. Çevre illerimize teşvik var ama Hatay’a yok. Arabistan’daki ve Kahramanmaraş’taki Expo’ya sponsor oluyorlar ama Hatay’a sponsor olmuyorlar. Antalya Expo’ya THY ve Türk Telekom sponsor oldu. Ama Hatay kendi imkanlarıyla dünyanın 3 . büyük organizasyonu olan EXPO’yu kendi imkanlarıyla yaptı. Az kaldı iktidara geliyoruz. Herkes bilsin ki az bir zaman kaldı. Hatay hakkını alacak” şeklinde konuştu. Milletvekili İsmet Tokdemir de CHP’nin iktidara geleceğini belirterek, “Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan kurtulması için çok çalışıyoruz. Türkiye ve CHP için canımızı veririz. Türkiye’nin bu durumdan kurtulması için yoğun çalışmamız lazım. Yerelde belediyelerimizle nasıl gurur duyuyorsak çok yakında ülke yönetiminde de kendi kadrolarımızla gurur duyacağız. Hatay’da Atatürk’ün emaneti CHP’yi en iyi yerlere taşımaya çalışıyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.