Başkan Güven, “Gazilik Herkesin Erişemeyeceği Mertebedir!”

“Gaziler Günü” münasebetiyle Arsuz Atatürk Kent Meydanında düzenlenen etkinlik, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Gazi ve ailelilerinin tekne gezisi ve de verilen yemekle son buldu. Törende konuşan Belediye Başkanı Güven, gazilik hem dinen hem de milletçe maddi ve manevi olarak herkesin erişemeyeceği bir mertebe olduğunu belirtti.

Gazi Günü münasebeti ile düzenlenen etkinliğe Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Garnizon Komutanı Albay Onur Cevdet Tarakçı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar ve askeri personel katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Asaf Güven, gazilik makamının önemine vurgu yaparak; “Gazilik hem dinen hem de milletçe maddi ve manevi olarak herkesin erişemeyeceği bir mertebe. Bu eşsiz mertebeyi hak eden sizleri kutluyor ve tebrik ediyorum. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve sizler gibi binlerce gazimiz sayesinde bugün buralardayız. Bunun sebebi sizlersiniz. Tekrar sizleri tebrik ediyor, ömrünüzde sağlık ve huzur diliyorum. Başta en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizin gününü kutluyorum,” ifadelerini kullandı.

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, “Aziz şehitlerimizin değerli hatıraları, kıymetli gazilerimiz ve aileleri sizleri saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Gaziler günü vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Devletlerin ve milletlerin değişik öncelikleri var. Mücadeleleri var. Bizim de esas mücadelemiz, Devletimizin, milletimizin ve bayrağımızın varlığı üzerine kuruludur. Ulu Önder, Değerli devlet ve siyaset adamı Başta Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin manevi hatıralarına saygıyla eğiliyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Siz gazilerimizin gününü kutluyor, bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.