Başkan Denizoğlu, “Dernek, Birlik ve Beraberlik İçin Kuruldu!”

Hatay’ın tüm sorunları için halkımız, çiftçimiz, esnafımız, öğrencilerimiz ve şehrimiz için birlik beraberliğimiz için Av. Mehmet Denizoğlu önderliğinde kurulan ve yönetimde Mehmet Doğru Tekin, Burak Akyürek, Mustafa Uyar ve Hataylı bir çok iş insanını barındıran Hataylılar Derneği, İstanbul’da vekiller ve parti ayrımı yapmadan ortak noktası Hatay olan tüm parti üyeleri ile bir araya gelip dernek çatısı altında toplandı. Başkan Mehmet Denizoğlu, derneği kurmalarındaki amaçlarının sadece Hatay şehri ve halkı olduğunu ve bu nedenle Hatay evlatları olarak bunu bir borç bilip Hatay’a hizmet edeceklerini söyleyerek, “Unutmayalım ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Hatay benim şahsi meselemdir!’ demiştir. Bizde Hatay evlatları olarak amacımız Hatayın birliğidir, barışıdır ve huzurudur. Hataylıların dünyaya yaygın çalışkan insanlarını bir araya getirmektir” dedi.

Hataylılar Derneğinin  açılışına; CHP Grup Başkan Vekili İstanbul Millet Vekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili BBDK Üyesi Av. Hurşit Yıldırım, Yeniden Refah Partisi Hatay İl Başkanı Yusuf Metin, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Eski İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın, STK Temsilcileri, bölgenin tanınan iş insanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstanbul Hataylılar Derneği (HAT- DER) Başkanı Av. Mehmet Denizoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verirken, “Hatay’ın tarihini, kültürünü, yöresel lezzetlerini İstanbul’a tanıtacak, Hatay ile İstanbul arasında hoşgörü köprüsü kuracak olan HAT-DER, Hataylıların İstanbul’daki kapısı olacaktır. Birlik beraberliğimizi Hatay’ın, hoşgörü ve barış şehri özelliğiyle harmanlayıp örnek bir sivil toplum kuruluşu olarak Hatay’ımıza hizmet edeceğiz. Bu vesileyle biz Hataylılar olarak şehrimizi İstanbul’da en iyi şekilde tanıtmak ve Hataylı hemşerilerimizin eli kolu olmak için yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımla bu yola çıktı. Allah utandırmasın, açılışımıza katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.