Babacan, “Bu Kafayla Ülkeyi Hiper Enflasyona Götürür!”

Bugün İskenderun gerçekleştirilen ilçe kongresine katılan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, burada yaptığı konuşmada ülke gündemini değerlendirdi. Sağlıktan ekonomiye kadar her alanda çöküntü yaşadığına dikkati çeken Babacan, “Sokaktaki fiyatlardan haberi olmayan iki kişi var; biri Erdoğan, diğeri ise Bahçeli” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İskenderun İlçe Kongresine katıldı. Ekonomiden sağlığa önemli başlıklara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Babacan, “Sağlık sisteminde randevular alınamıyor, teşhisler konulamıyor, ameliyatlar yapılamıyor, ilaçlar bulunamıyor. Ülke resmen hekimler göçü veriyor. Devlet hastanelerindeki hekimler sürekli istifa ediyor. Hekim olmayınca, randevu da kuyrukları uzuyor. Böyle giderse birkaç yıla kadar ameliyat yapacak cerrah bulamayacağız. Sağlıktaki krizi bizler çok iyi görüyoruz ve tüm sağlık çalışanlarının yanındayız.

Bir iktidar, kendi elimizle yetiştirdiğimiz insan gücümüzü Amerika’ya, Avrupa’ya bedavadan vermez, veremez. İnsanlara kaliteli bir yaşam ve insanca çalışma imkânı tanınmazsa, o ülkenin hastanelerinde randevu kuyruğu olur. Muayene süreleri 5 dakikaya indirilirse insanlar doğru düzgün tedavi edilemez. Kur oynaklığı devam ettiği sürece ilaç sanayine güven verilemez, ilaç bulunmaz. Yoksuldan alıp zengine vermenin adına kur korumalı mevduat hesabı dediler. Tam bir devleti batırma operasyonu. Hükûmetin enflasyonu düşüremeyeceğini biliyoruz.

84 milyonluk ülkede sokaktaki fiyatlardan haberi olmayan iki kişi var! Koskoca ülkeyi Survivor setine döndürdüler. Türkiye, insanların hayallerinden uzaklaştığı bir ülkeye dönüşüyor. Millet hayatta kalmak için çalışıyor. Rakamları Ayarlama Enstitüsü, enflasyonu yüzde 73 buçuk olarak açıkladı. İnandırıcılığını artırmak için bir de buçuk eklemişler. Yahu siz kimi aldatıyorsunuz? Bunlar bu kafayla ülkeyi hiper enflasyona bile götürür. Bu enflasyonun sonucu açlıktır, yoksulluktur” ifadelerine yer verdi. Tüm bunlar olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Beştepe Harikalar Diyarı’nda’ ayrı bir alemde olduğuna vurgu yapan Babacan, çocukların yatağa aç girdiği, esnafın elektriğini yakamadığı ülkede büyümeden bahsedilemeyeceğini söyledi. DEVA Partisi olarak güveni kendilerinin getireceğini ifade eden Babacan, “Bu acı tabloyu çözmenin sorumluluğunu iliklerimize kadar hissediyoruz. Türkiye’yi hukukla biz buluşturacağız. Türkiye’ye güveni yine biz getireceğiz. Ülkemizi krizlerin pençesinden yine bizler kurtaracağız” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.