Asayiş Haberleri… Asayiş Haberleri…

Jandarmadan Kaçak İlaç Operasyonu…

Hatay’ın Hassa ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda 3.5 milyon değerinde sahte ilaçlar ele geçirilirken olayla ilgili olarak üç şüpheli gözaltına alındı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı KOM Ş.Md.lüğü tarafından kaçakçılıkla mücadele faaliyeti kapsamında yürütülen çalışma esnasında Hassa İlçesinde ikamet eden R.T., Y.T. ve R.T. isimli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada yasadışı yollarla elde ettiği kalp rahatsızlıklarında kullanılan yaklaşık 3.5 milyon değerinde çeşitli markalarda 8.383 adet tablet hap, 83 adet insülin ilacı kullanma aparatı ve 22 adet göz damlası ile 11 adet kaçak cep telefonu ele geçirilmiş olup olayla ilgili şüpheler gözaltına alınarak adli işlemlere başlanmıştır.

Kaçak Mazot Ele Geçirildi…

Reyhanlı’da meydana gelen dört farklı araçtan mazot hırsızlığı olayı ile ilgili olarak Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hırsızlık olayı şüphelilerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında içerisinde A.Y., F.Ç. ile E.Y.’nin olduğu araç Ertuğrulgazi caddesinde durduruldu. Araçta ve şahısların Esentepe Mahallesinde bulunan ikametlerinde yapılan aramada; ️440 litre mazot, 4 adet boş mazot bidonu ve Mazot çekme aparatları ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kuyumcudan Çaldığı Bilezikleri Nakde Çevirmiş…

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince işyerinden hırsızlık şüphelilerinin yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İskenderun’da bir kuyumcudan 140.000 ₺ değerinde 7 adet bilezik çalınması olayının şüphelisi olduğu tespit edilen M.Y.’nin Belen ilçesinde bulunan bir ikamette ve Kırıkhan’da 31…. plakalı araç içerisinde yapılan aramalarda; 1 adet bilezik, 9.790 Türk Lirası, 4225 Euro, 1727 Dolar, 5 adet captagon ve 2 gr esrar ele geçirildi.
Şahsın bilezikleri satarak nakide çevirdiği anlaşılmıştır. Şahıs adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.