Arsuz Belediyesinden ‘Çadır Karavan Projesi’ne Ödül!

Arsuz Belediyesi, ‘Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri’ kapsamında, yılın en iyi proje ödülüne layık görüldü. Turizm şehri Arsuz’da, Arsuz Belediyesi tarafından, Gözcüler Sahilinde yapımına başlanan ‘Çadır Karavan Projesi’ Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri kapsamında, yılın en iyi proje ödülüne layık görüldü.

Arsuz Belediye Başkanı Güven, Çadır Karavan Projesi ile Türkiye’nin en gözde sahilleri, doyumsuz güzellikte gün batımı keyfi, yine eşsiz lezzetleri, mutfak kültürüyle binlerce yerli ve yabancı turisti Arsuz’a çekmeyi amaçladıklarını belirtti. İstanbul Double Tree By Hilton otelde düzenlenen törene katılan Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, bu ödülü tüm Arsuz halkı adına aldığını söyledi. Bu ödülde herkesin emeğinin olduğunu belirten Başkan Güven, “Hatay’ın yeni keşfedilen ilçelerinden biri olan ve medeniyetler beşiğinin incisi Arsuz’dan size selamlar getirdim. Bilindiği gibi Büyükşehir Belediyesi yayasıyla birlikte beldeler ve köyler birleşerek ilçemiz oluşmuştur. Yani yeni kentleşmekte olan bir ilçenin Belediye Başkanıyım. Kısıtlı imkanlar, geniş coğrafya, eşsiz güzellikte bir ilçede tahmin edersiniz ki, talep ve ihtiyaçlar da bir o kadar çeşitli olabiliyor. Biz bu talep ve ihtiyaçlara cevap vermek için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.

Arsuz, hepinizin ziyaret etmesini, görmesini istediğim ve davet edeceğim bir yerdir. Onun için hepinizi bekliyorum. Arsuz, tarım ve turizm şehridir. Mesela Türkiye’de tüketilen maydanozun %65’i Arsuz’dan gelmektedir. Deniz ürünlerinde jumbo karidesin, kaya, levrek, çupra ve daha bir çok balık çeşidinin en lezzetlisi ilçemizin denizlerinde bulunmaktadır. Arsuz’u büyük projelerle Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri yapmak istiyoruz. Ama bir şey daha söylemek istiyorum; Biz kendi yağımızla, Arsuz halkının ve çalışma arkadaşlarımızın çabasıyla bu projeleri yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Çadir Karavan Kamp Alanı Projesi; 7038 m2 alan içerisinde yapılmaktadır. Kamp alanı içerisinde; halı saha, 15 adet karavan, idari bina ve WC, lavabo, cafe-mutfak binası, 3 Adet Bungalow ev, 67 adet çadır alanı, mini park ve spor aletleri yer alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.