ALTERNATİF HER ZAMAN VARDIR!

(19 Şubat 2019 tarihli yazımdır)

Ak Parti ve CHP’nin adayları arasında geçeceği bir seçim imacı yaratılmak istedindi İskenderun’da. Tüm hesaplarda bunun üzerine kuruluyordu. Birileri bu düşünce ile hareket ederlerken, hesaba katmadıkları bir gelişme yaşadılar kanımca. Geçmişte 3 dönem İskenderun Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan, Demokrat Partiden adaylığını açıklaması CHP ve özellikle de Ak Partinin hesaplarını karıştırdı.
Kimi yaşlı dedi, kimi de sağ oyları bölmek ve solu kazandırmak için aday oldu dedi. Kendisi ise kazanacağından emin bir şekilde çalışmalarına başladı ve onların kendisini kazandırmak için aday olduğunu söyledi.
Demokrat Parti Adayı Mete Aslan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliğimize gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde sorularımıza tek tek cevap vererek neden aday olduğunu açıkladı. Diğer partilerin gösterdiği adayları yeterli ve bu konuda deneyimli olmadıklarını düşündüğü öyleyen Başkan Adayı Aslan’ın eski formundan hiçbir şey kaybetmediği ve hatta kendisini daha da geliştirdiği gözden kaçmadı.
Mütevazılığından da ödün vermeyen Başkan Adayı Aslan, yaşlandı söylemine “Allah herkese benim gibi yaş ve sağlık versin. Yürüyebiliyor, düşünüyorum ve tek gezebiliyorum. Bu söylemi neden başka adaylar için söylenmiyor. Ben kendimi genç hissediyorum!” çıkışı geldi.
DP adayı Mete Aslan, alternatifin her zaman için var olduğunu göstermek için meydanlara indiğinin de altını çizerken, “Ankara’nın baskısını kırmak ve buna isyan etmek için de adayım!” dedi.
Mete Aslan’nın adı CHP’de anıldı…
Bu konuya da açıklık getiren Başkan Adayı Mete Aslan; “Ben CHP’ye gidip de adaylık istemedim. Bu konuda hiç kimse ile de görüşmem de olmadı. CHP, kamuoyu araştırması yapıyor ve benim ismim birinci çıktığı için yaşlı da görmedikleri için CHP’de adım geçti.”
Başkan Adayı Aslan, seçilmesi durumunda önceliğinin İskenderun’da sevgi ve saygı olduğunu söylerken, “Alevi düşmanı değilim! İskenderun’da ne mezhep ne de din lafını duymak istemiyorum. Herkes mezhebini ırkını her şeyini bir tarafa bırakmasını, ben İskenderunluyum deyip kucaklaşması gerekir. İskenderun’un en acil ihtiyacı dayanışma ve kardeşliktir. Biz bunu da sağlayacağız!
İskenderun ittifakını kurduk. Ben hem sağ hem de sol oylara talibim. Biz İskenderun’un adayıyız. Biz kazanmak içim bu yola çıktık, kazanacağız da.”
Hayat Size Güzel Olsun..!

Leave a Reply

Your email address will not be published.