Alınan Konulan 1 Kişi Emniyet Güçlerince Kurtarıldı…

Edinilen bilgiye göre, Odabaşı Mahallesinde para karşılığında alıkonulan bir şahıs için çalışmalar başlatan emniyet güçleri, olayı gerçekleştiren 4 kişi, yakalanarak ceza evine gönderildi.

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 10 Ağustos 2022 günü meydana gelen 500.000 dolar karşılığında bir şahsın alıkonulması ve nitelikli yağma olayıyla ilgili olarak yapılan çalışmalarda olayla ilgisi olduğu tespit edilen şüphelilerinden G.D. ve Y.B. olaydan yaklaşık bir hafta sonra yakalandılar. 7 gün boyunca alıkonulan şahıs 17 Ağustos 2022 günü Odabaşı Mahallesinde yapılan çalışmalar sonucu bulundu ve kurtarıldı.

Olay yerinde yapılan aramada; 4 adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait 21 adet fişek, 1 adet pompalı tüfek ve tüfeğe ait 6 fişek ele geçirildi. Ayrıca olaya karıştıkları tespit edilen Ö.K. ve U.S. Odabaşı Mahallesinde saklanmış oldukları ikamette yakalandılar.

Burada yapılan aramada da; Alıkonulan şahsa ait cep telefonu, 2 adet metamfetamin ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak yakalanan G.D., Y.B., Ö.K. ve U.S. şahıslar çıkarılmış oldukları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.