A. Hatayspor, Fildişi Sahilleri Oyuncusu Forvet Hamed Enzo İle Anlaştı

Süper Ligde mücadele eden Atakaş Hatayspor, 19 yaşındaki forvet oyuncusu Kanadalı Nanook F.C. Akademi’de oynayan Fildişi Sahilleri Oyuncusu Hamed Enzo’yu kadrosuna kattı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, A. Hatayspor’un kadrosuna katılan başarılı sporcu Hamed Enzo ile basın toplantısı gerçekleştirdi.

World17 katkılarıyla bir araya gelen Nanook F.C. ve Hatay Büyükşehir Belediyesi anlaşma yaparak Hamed Enzo ile 3 yıllık sözleşme yapılacağını açıklandı. Nanook Klüp ve Word17 Group Yönetim Kurulu Başkanı Adam Evren Garipoğlu yaptığı açıklamada, “Göztepe -Hatay 2021-2022 sezonunda başkanımızın katkılarıyla Hatay’da bir küçük toplantımız oldu. Ve orada bir fikir geliştirdik. Bu fikir Kanada’da bir spor kulübünün kurulması oldu. Bu kulüp vasıtasıyla Türk gençlerimizi yurt dışında bulunan takımlara transferinin gerçekleştirilmesi ve aynı zamanda da yurt dışında Türkiye’ye gelen yabancı oyuncuların, vasıflıların ve yeteneklilerin Türkiye’ye getirilerek belirli bir dönem geçtikten sonra yabancı kulüplere satılmasını planlayan bir proje ile yola çıktık. Lütfü başkanımız da Hatay’ın tüm imkanları ile Hatayspor’un da tanıtımı için seferber olacağını söylemesi ile bu projeyi gerçekleştirdik. Word17 Akademi adıyla Kanada’daki takımımızın ismini Nanook klüp olarak değiştirdik” dedi.

A. Hatayspor’un başarısına başarı katmak amacıyla ilerleyen zamanlarda da sporcu sunacaklarını söyleyen Garipoğlu, “Biz ihtiyacımız olan profesyonel futbolcuları başkanımızın da tavsiyesi ile Hatay’da seçimlerini yapma kararı aldık ve 13 farklı ülkeden buraya toplamda 22 futbolcu getirdik. Ve birçoğu daha önce farklı liglerde oynamış ama birçoğu da yeni profesyonelliğe imza atacak sporculardır. Gecesini gündüzüne katan bütün teknik ekip ve hocalarımız sporclarımızı da izlediler. Bir sporcumuzu Hatayspor’a katmaya karar verdiler. Şu an seçmeler devam ediyor. Belki birkaç sporcu Nanook F.C. üzerinden Hatayspor’a katılacak” diye konuştu. Garipoğlu ayrıca desteklerinden ötürü Göztepe Kulübü Başkan Vekili ve Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine yeni seçilen Talat Papatya’ya teşekkür etti.

A.Hatayspor’un gücüne güç katacak profesyonel sporcular ile sözleşme imzaladıklarını altını çizen Başkan Savaş, “Hatayspor Süper Lig’e çıktıktan sonra biz gerçekten de güzel ve büyük hedefler koyduk. Ama bu güzel ve büyük hedeflere ulaşmak için de belli mesafeleri almamız gerekiyordu. Öncelikle kendimizi Süper Lig’de ıspat etmemiz ve kalıcı olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Çok şükür iki yıl boyunca birinde 6. birinde de 12. olduk. Türkiye’deki ekonomik problemler ve spor dünyasının gelmiş olduğu durum bizi bu hedefler için acele etmeye itti. Biz artık daha kaliteli ama daha ekonomik bir futbol takımı yapmak ve Hatayımızın ve ülkemizin geleceğine katkı sağlamak istedik. Bu nedenle bir kardeşimizi Hatayspor bünyesine katmaya karar verdik. Ekonomik ama gelecek adına umut vadeden futbolcuları bünyemize katmaya devam edeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışından pahalı futbolcu almaktansa kaliteli, gelecek vadeden ve bize katkı sağlayacak futbolcuları tercih ediyoruz. Biz takımı daha da güçlendirmek ve Hatay’ın marka değerini yükseltmek istiyoruz” dedi.

Başarılı sporcu Hamed Enzo da , “Burada olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Ümit ediyorum ki bu yeni bir başlangıç olacak. Birlikte çok iyi şeyler başaracağımıza eminim. Benim katkılarımla takımın daha ileriye gideceğine inanıyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.