33 Kadın Belgeselinin Galası Yapıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesinin himayesinde tamamlanan Hataylı 33 kadının başarı öyküsünü konu edinen ‘33 Kadın Belgeselinin’ gala gecesi Antakya’da yapıldı.

Galaya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, dernek yöneticileri ve iş insanları katılım gösterdi.

Lütfü Savaş: Erkekler Ne Kadar Başarılıysa Yanında ve Arkasında Birlikte Olduğu Kadın Vardır

Galada kadınların toplumdaki değerinin önemine değinerek konuşma yapan Başkan Lütfü Savaş, “Kadın demek sevgi, bereket, kucaklaşmak ve paylaşmak demektir. Ben bütün bunları annemde, eşimde ve kızımda gördüm. Hayatımızın her noktasında kadın, anne ve eş vardır. Erkek ne kadar varsa kadın da o kadar var. Erkekler ne kadar başarılıysa yanında ve arkadaşında birlikte olduğu kadın vardır” dedi.

“Kadınlar Varsa Barış ve Bereket Vardır”

Hayatın her noktasında kadının var olduğunu vurgulayan HBB Başkanı Savaş, “Kırsalda, sanayide, tarımda, ticarette, turizmde, sporda ve kültürel hayatın her noktasında kadın vardır. Kadınlar varsa barış ve bereket vardır. Kadınlar toplumsal barışa katkı sağladıklarından dolayı siyasette de barışa katkı sağlıyorlar. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projenin Hatay ve Türkiye Koordinatörü Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, 33 Kadın Belgeselinin Kıbrıs, Mardin, Gaziantep, Adana, Kars, Erzurum ve İzmir’de yapılacağını ve bu illerden seçilecek kadınlarla birlikte Türkiye projesinin tamamlanacağını ifade etti.

Yoğun katılımın olduğu galada birbirinden değerli 33 başarılı kadına plaket verildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.