Doğru Parti Genel Başkanı Serdaroğlu, Lütfü Savaş’ı Ziyaret Etti

İl Kongresine katılmak üzere Hatay’a gelen Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Lütfü Savaş’ın Hatay için çok olumlu ve güzel işlerin altına imza attığını söyleyen Genel Başkan Serdaroğlu, “Yaklaşık 1 buçuk sene oldu partimiz kurulalı. Ay sonuna kadar il kongrelerimizi tamamlayacağız. Hatay’a da il kongremizi yapmak için geldim” derken, nazik ev sahipliği için Belediye Başkanı Savaş’a teşekkür etti.

Doğru Parti yöneticilerinin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, konuklarını 1 Nisan’da başlayacak Expo 2021 Hatay’a davet etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne son emaneti olan Hatay’ın aydınlık geleceği için çalıştıklarını anlatan Lütfü Savaş, “Yanı başımızdaki savaşın, kargaşanın olduğu yerde ekonomik, sosyolojik ve psikolojik olarak dimdik durduk. Ağlamamak ve geleceğe umutla bakmak için güzel şeyler yaptık. Hatay’ı UNESCO onaylı Gastronomi Kenti yaptık. Hatay Deniz Otobüsü (HADO) seferlerine yakın zamanda başlayacağız. Kırsal kalkınma projemizle 9 bin 700 aileye ulaştık. Onlara ücretsiz fide ve tohum desteğinde bulunduk. İlerleyen günlerde de organomineral gübre vereceğiz. Hedefimiz gelecek sene 20 bin aileye ulaşmak” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Başkan Savaş, konuklarına Hatay’a özgü hediyeler verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.