2021 YILINDA İSTE’DE GASP EDİLEN YETKİMİZİ MAHKEME KARARIYLA ALDIK!

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, sendika olatak İskenderun Teknik Üniversitesinde hukuk dersi vermeye devam ettiklerini belirtti.
Şube Başkanı Yavuz, “2021 Yılı Mayıs ayında, 4688 Sayili Kanuna göre yetkili sendika belirleme islemleri yapilirken İskenderun Teknik Üniversitesinde Türk Eğitim Sen’in üye sayısı eksik olarak hesaplanmış ve yetkili sendika olması engellenmeye çalışılmıştı.
Hatta Malum Sen tayfası yapilan usulsüzlükleri bilmesine ragmen kendini yetkili sendika ilan etmişti. Sosyal Medyada “Bizi Suçlayıcı Açıklamalarda bulunmuslardi. “Her zaman hukiki yollardan hakkını arayan Türk Eğitim Sen Ailesi olarak Ankara İş Mahkemesine davamiz açmış, Basta Üniversite Rektörü olmak üzere, sorumlular hakkında da Cumhuriyet Savcılığına suç duyursunda bulunmustuk…
Söylenecek söz çok ama usulsüzlükleri mimari olan herkse bu karar yeter diye düşünüyoruz. Bu mahkeme kararının kazananı Türk Eğitim Sen kaybedeni İskenderun Teknik Üniversitesi Yönetimi, Eğitim Bir Sen Yöneticileri ve Çalışma Bakanlığı olmuştur. Yüce Rabbim bizi hakktan, hukuktan ayırmasın.
Bu kararın kazanilmasinda emegi olan herkese teşekkür ederim.
Bugune kadar oldugu gibi bundan sonrada Allahin izniyle hukuk dersi vermeye Firavunlara Musa, Nemrutlara İbrahim olmaya devam edeceğiz!” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.