200 Öğrenci Matematik Olimpiyatı’nda Yarıştı

İskenderun Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatlarına ilçe genelinde 200 ortaokul son sınıf öğrencisi katılım gösterdi. Oldukça çekişmeli geçen olimpiyatta, öğrencilere 25 soru yöneltildi. Yarışmada 15 öğrenci en iyi dereceyi yapmayı başardı.

Matematik Olimpiyatın öğrenciler, bilgi ve deneyimlerini sergilerlerken, olimpiyat sonunda 15 öğrenci dereceye girebildi. Dereceye giren öğrenciler için okul konferans salonunda ödül töreni düzenledi. Törene; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, İskenderun İlçe Şube Müdürleri Abdulhalim Kaçmaz, Ethem Vural, Önder Sarı, Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ramazan Çakır, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Matematik Olimpiyatında 1. olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan Gökay Sanver’e çeyrek altın, 2.’lik başarısı gösteren Abdulkadir Kocabaş Ortaokulundan Barış Asıl’a gram altın, 3.lük başarısı elde eden Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulundan Mustafa Bayram Sölemez’e 500TL, 4.ncü olan Yunus Emre Ortaokulu’ndan Feyza Ergün’e 400TL, ve 5’inciliği Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan İlknur Kahve ve Yunus Emre Ortaokulu’ndan Buse Gökkaya’ya paylaşırken her iki öğrenciye de 300’er TL para ödülü verildi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yarışmaya katılma cesareti ve özgüveni gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılar diliyorum diye belirtti.

İskenderun Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ramazan Çakır, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine ederek ve İskenderun Belediyesinin katkısı ile matematikteki öğrenme yaklaşımını değiştirmeye katkı sunmak için bu yarışmayı düzenledik. Yeni yaklaşımla öğrencilerimizin matematiği severek öğrenmelerini hedefliyoruz. Matematik sadece yetenekli öğrencilerin üstesinden gelebileceği zorlu bir ders olmaktan çıksın, tüm öğrencilerimiz için keyifli bir ders olsun istiyoruz. Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya öğrencilerim adına hediyelerinden dolayı ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.