19 Kilo Gri Balina Kusmuğu Ele Geçirildi…

Bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ile İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Mersin ilinden İskenderun ilçesine “Balina Kusmuğu” getiren şahıslara yönelik yapılan operasyonda 4 şahıs yakalandı. Yapılan operasyonda piyasa değeri 4 milyon TL olan 19 kilogram gri balina kusmuğu maddesi ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Mersin ilinden İskenderun ilçesine Ambergris balinaların sindirim sistemlerinde üretilen katı, mumlu ve parfümlerin kalıcılığını artırmak için kullanılan, yanıcı ve çok değerli bir madde olan balina kusmuğu getirileceği bilgisi alınmıştır. Hatay İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ile İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda içerisinde İ.B., S.S., M.M.D. ve H.A. isimli şahısların bulunduğu 33 …. 739 plakalı araçta yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 4 milyon TL olan 19 kilogram gri balina kusmuğu maddesi ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili ele geçirilen malzeme, gümrük müdürlüğüne teslim edilirken, gözaltına alınan şüpheliler ise soruşturma işlemlerine başlandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.